Paleontologický nález na Karlovarsku je jen jeden pÅ™Ãklad z mnohých, i když výjimeÄný je v tom, že kosternà pozůstatky byly nalezeny u nás. Jinak nálezů nejen kosternÃch, ale živých zvÃÅ™at, která dosud nebyla popsána a zoologicky zaÅ™azena, je ve svÄ›tÄ› celá Å™ada. NÄ›které druhy, které jsou nové pro vÄ›du, jsou vÅ¡ak mnohdy známé lidem v oblasti původu, zejména u nÄ›kterých kmenů deÅ¡tného pralesa.
Lemur myÅ¡ok Jonášův (Microcebus jonahi) – liÅ¡Ã se od ostatnÃch lemurů myÅ¡oků, a to jak vzhledem, tak mitochondriálnà DNA i genomickými údaji. Tento lemur žije endemicky jenom v malém pásmu nÞinného deÅ¡tného lesa na SV Madagaskaru, v národnÃm parku Mananara Nord. Zdá se vÅ¡ak, že hrozà postupné odlesňovánà této oblasti.
Primát langur popa – jeho stopy byly zachyceny v myanmarských lesÃch. Nalezeno bylo nÄ›co pÅ™es 200 tÄ›chto živoÄichů, a ti byli podle kritérià Červeného seznamu IUCN ihned oznaÄeni za kriticky ohrožený druh.
Vietnamský duhový had (Achalinus zugorum) – byl nalezen ve vietnamské provincii Ha Giang, a poprvé popsán v roce 2020. Má zvláštnÄ› vzorované tÄ›lo a je dokonale pÅ™izpůsoben životu pod zemÃ. VÄ›dci soudÃ, že duhový had se vyvinul jeÅ¡tÄ› dÅ™Ãve než ostatnà skupiny hadů, které jsou již známé.
Pavouk Loureedia phoenixi – jeho název nese jméno herce Joaquina Phoenixe, který ve filmu ztvárnil roli Jokera. Tento sametový pavouk, velký asi 8 mm byl nalezen v Ãránu a na zádech si nese výrazný bÃloÄervený vzor, který pÅ™ipomÃná Jokerův úsmÄ›v.
Vosy z rodu Acrotaphus, parazitujÃcà na pavoucÃch – v BrazÃlii bylo takových vos nalezeno rovnou 15 různých druhů. VÄ›dci uÄinili tento nález v amazonském deÅ¡tném pralese a také v andských mlžných lesÃch. SamiÄky vos paralyzujà pavouka svým jedem a pak na nÄ›j nakladou své vajÃÄko. ZatÃmco vosy vytvářejà kolem pevnou sÃÅ¥, aby se mohla vylÃhnout larva, pavouk vajÃÄko vyživuje. Nová larva nejprve sežere pavouka a pak se zakuklÃ.