Není žádným tajemstvím, že se názory na americkou armádu různí. A to jak z pohledu jednotlivých lidí, tak i celých států.
Co se států týká, je to vcelku jasné. Ty, které jsou v NATO, jsou pochopitelně s Amerikou spřátelené a mají tedy její vojáky za své druhy ve zbrani, za své spojence, zatímco země, kde se tato armáda angažuje proti jejich vůli nebo kde je poltické směřování odlišné od toho amerického, je tomu naopak. A u lidí to je také různé, jen ne tak jednoznačné, protože třeba i u nás máme jak příznivce, tak i odpůrce vojáků z USA. Jak si můžeme ukázat třeba na příkladu protestů proti průjezdu amerických vojenských kolon přes naše území v minulosti.
Kdo je u nás odpůrcem americké armády, ten si jí prostě nevšímá nebo proti ní protestuje a tím to končí. Žádný problém. A co ti, kdo naopak s americkým vojskem sympatizují? Ti si mohou bez problémů pořizovat něco, co jim právě tyto ozbrojené síly připomíná. A že můžeme mít toho, co US Armed Forces znázorňuje! Někdo si tu může pořídit tričko nebo mikinu s potiskem zaměřeným právě na tuto tématiku, někdo může mít podobný ‚americký vojenský‘ termohrnek, plechový hrnek, odznak, klíčenku nebo dejme tomu batoh. Proč by ne?
Lidé vyznávající army a military styl se prostě mohou bez problémů vybavit i něčím takovým. Není to problém, na rozdíl od dob mého mládí, kdy jsme si podobná trička pořídili leda tak, že jsme si je někde sami pokoutně nastříkali, a pak jsme je neméně pokoutně nosili, protože se něco podobného na rozdíl od modrých košil a pionýrských šátků a odznáčků rozdávaných občas našimi vojáky prezenční služby neakceptovalo.
A je tu s tím vlastně jenom jeden potenciálně možný problém. A to ten, že by si člověk asi neměl něco takového přibalit na cesty, pokud míří do zemí, které nejsou s USA spřátelené a tuto armádu mají za nepřátelskou. Mohlo by to vyvolat i větší nespokojenost než pohoršení našich komunistických důchodců.